JESTES W INSTRUKCJACH
1. Instrukcje ogólne
1. Rejestracja
2. Instrukcje Panelu Miniatur
3. Instrukcje Edytora Szablonów
4. Instrukcje Galerii Przedmiotu
5. Instrukcje Szablonów Allegro
1. Instrukcje ogólne - Rejestracja

 

Rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa - nie zobowiązuje do niczego - po rejestracji możesz przetestować serwis, skorzystać z gratisowych okresów oraz usług bezpłatnych jak Edytor Szablonów.

 

Aby zarejestrować się należy podać login i adres e-mail, na który przesłane zostanie wygenerowane automatycznie hasło. Pamiętajcie - nigdy nie prosimy o hasło do serwisu Allegro !

 

W górnej części strony (po prawej) znajdziesz odnośnik do rejestracji - widać to na grafice poniżej, wybierz "rejestracja" po czym zostaniesz przeniesiony do strony rejestracji - tam podasz dane. Do strony rejestracyjnej można także przejść z zakładki logowania wybierając przycisk "załóż konto".

 

 

Na stronie tej podajemy zgodnie z formularzami:

  1. Nazwa użytkownika - nazwa, którą będzie trzeba podać przy logowaniu - sugerujemy aby podawać tu login Allegro
  2. E-mail - adres poczty elektronicznej, na który zostanie przesłane wygenerowane hasło (nie podaje się samodzielnie hasła - można będzie je zmienić po zalogowaniu w ustawieniach konta)
  3. Akceptacja regulaminu - aby dokończyć rejestrację należy zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go
  4. Akceptujemy wybierając przycisk poniżej "rejestruj"

Gdy jest błąd w którymś z pól zostanie wyświetlona stosowna informacja - jeśli zdarzy się, że Twój adres e-mail jest zajęty - zgłoś to obsłudze, zweryfikujemy i pomożemy w rozwiązaniu problemu. Login może być zajęty (gdy podajesz swój login Allegro) - nie przejmuj się tym - podaj inny dowolny, który umożliwi logowanie do serwisu. Login Allegro, który będzie obsługiwał Panele podaje się w następnym kroku - tam nie może on już być zajęty przez inną osobę.

 

 

Jeśli podane dane są poprawne nastąpi rejestracja w serwisie - wyświetli się stosowny komunikat i przeniesiony zostaniesz do kolejnej strony - widok strony poniżej. Widać tu informacje na jaki adres e-mail zostało wysłane wygenerowwane hasło (1), login jaki został przydzielony (2) - automatycznie wczytał się on także jako login w miejscu (3).

Pozostało tylko odebrać pocztę z hasłem i wpisać je w punkcie (4) - poprawne podanie i wybranie poniższego przycisku "zaloguj" spowoduje zalogowanie do serwisu i przeniesienie do ustawień (wyświetli się informacja o konieczności podania loginu Allegro).

 

 

Jeśli list z hasłem nie dotrze w ciągu kilku minut, sprawdź skrzynkę "SPAM" a jeśli mimo to nie ma jej tam - skontaktuj się z obsługą - pomożemy w uzyskaniu hasła. Gdy po przeczytaniu tej instrukcji nadal masz jakieś pytania - skontaktuj się z nami.

 

W chwilę po zalogowaniu zobaczysz informację o konieczności podania loginu allegro - będzie się ona pojawiała do momentu wpisania loginu (nicku Allegro). Bez podania tej informacji korzystanie z Panelu Miniatur będzie niemożliwe bowiem system musi wiedzieć czyje aukcje ma wyświetlać w Panelu.

 

 

Przeczytaj uważnie tę informację aby nie pomylić się podczas podawania loginu. Należy teraz w głównym oknie podać nick (login) Allegro i zatwierdziś przyciskiem poniżej. Serwis zacznie analizować wszystkie aukcje podanego loginu allegro i tworzyć z nich miniatury - w zależności od ilości aukcji może to potrwać chwilę - prosimy o cierpliwość.

 

 

Wczytanie 500 aukcji trwa około30/60 sec. . Zakończenie tej operacji powierdzone zostanie komunikatem "Dane zostały zmienione pomyślnie" - jak na grafice poniżej. Nie ma możliwości samodzielnej edycji loginu allegro, może to zrobić tylko w uzasadnionych przypadkach administrator.