sellhelp.pl

biznes, finanse, e-commerce

szkolenia BHP
Biznes

By praca była bezpieczna – szkolenie BHP

Dla pieniędzy zakładamy firmę, zatrudniamy pracowników. Również oni przychodzą pracować głównie ze względu na perspektywę wypłaty. Ale w pracy liczy się coś więcej, niż tylko pieniądze.

Zaangażowanie w życie firmy

I nie chodzi tu o zaangażowanie w życie firmy i podzielanie wizji i misji firmy. Skupimy tu się raczej na bezpieczeństwie. Musimy zadbać, by praca w naszej firmie była nie tylko opłacalna, ale i bezpieczna. Jednym z elementów dbałości o ten aspekt prowadzenia firmy jest organizacja fachowych szkoleń BHP. Zresztą zgodnie z prawem należy to do obowiązków pracodawcy.

Szkolenie BHP

Pracownicy powinni być odpowiednio poinstruowani jak postępować w razie ewentualnych wypadków. Jak udzielać pierwszej pomocy. Tego właśnie uczą na fachowych szkoleniach BHP. Jest to dla pracodawcy pewna uciążliwość: fachowe szkolenie BHP odbywa się w godzinach pracy, ale zwykle nie trwa całego dnia, a zyskujemy pewność, że nasi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni. Zmniejszamy tym samym ryzyko wypadków w naszej firmie, a dopiero one pociągają za sobą koszty i przestoje, o stracie zdrowia nie mówiąc.

www.dlug.org.pl