Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse samochody używane

Używane samochody z korzystnym finansowaniem

Data publikacji 22 czerwca 2022


Dzięki finansowaniu samochodów używanych, chęć zakupu nowego samochodu szybko schodzi na dalszy plan. Oferty są niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza dla samochodów używanych poniżej 10 000 km i sprawiają, że kredyt na samochód używany prawie nie obciąża miesięcznego budżetu. Po co grzebać głęboko w kieszeni, skoro finansowanie ratalne jest tak łatwe i tak tanie?

Dlaczego finansowanie używanego samochodu?

 

Trzeba przyznać, że cena jest z pewnością jednym z głównych argumentów przemawiających za finansowaniem samochodów z zaliczką i bez w sektorze samochodów używanych. Pewne jest, że nowe auta najbardziej tracą na wartości, zwłaszcza w pierwszym roku po ich rejestracji.

Samochody używane finansowanie

 

Autonomiauzywane.pl to serwis z samochodami używanymi z całej Polski dostępnych z finansowaniem. Średnio nabywcy używanych samochodów finansują jedną trzecią ceny zakupu. Jeśli oszczędności nie są wystarczające lub są planowane w inny sposób, istnieje kilka opcji finansowania używanych samochodów.

Kredyt na samochód używany na raty to klasyka

 

Kupno używanego samochodu na raty to najczęstsza forma finansowania. Z kredytem samochodowym na używane samochody korzysta się z oprocentowania, które jest tańsze niż np. na wakacje. Bank traktuje samochód jako zabezpieczenie, ponieważ w każdej chwili można go ponownie zamienić na pieniądze. Wysokość raty kredytu na samochód używany jest uzależniona od kwoty kredytu i okresu. Oznacza to, że koszty są stałe na cały okres i nie trzeba liczyć się z wysokimi ratami końcowymi ani kalkulacją wartości rezydualnej. Aby znaleźć dobre warunki i tym samym tanio sfinansować używany samochód, można skorzystać ze strony autonomiauzywane.pl.

Finansowanie samochodów używanych a leasing samochodów używanych

 

Jeśli sfinansujesz używany samochód, pojazd staje się Twoją własnością. W przeciwieństwie do np. leasingu samochodów używanych, nie jest to oferta, w której po określonym czasie trzeba zwrócić pożądany model, a zwykły zakup auta. Zaletą jest to, że nie ma specyfikacji dotyczących kilometrów i sam decydujesz, kiedy które naprawy i przeglądy są konieczne, a kiedy nie.

Samochody używane – leasing

Nie ma tu finansowania samochodu używanego, ponieważ wynajmujący pozostaje jego właścicielem. Najemca płaci niejako stałą opłatę miesięczną za korzystanie z samochodu. Jednak po uzgodnionym terminie pojazd można zazwyczaj przejąć po wartości rezydualnej. Leasing może być atrakcyjny dla przedsiębiorców, ponieważ raty można dochodzić do celów podatkowych. Dla osób prywatnych jest to finansowanie używanego samochodu, w którym muszą zwrócić uwagę na kilka punktów. Leasingując na przykład używany samochód, zobowiązujemy się do rocznego przebiegu. Ponadto istnieje ryzyko wysokich zaległych płatności, jeśli samochód spadnie poniżej uzgodnionej wartości rezydualnej, na przykład z powodu uszkodzeń.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

akcyza