Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe dopasowane do możliwości firmy – jak je uzyskać?

Data publikacji 27 listopada 2023

Utrzymywanie aktywnego kontaktu ze swoimi stałymi klientami jest bardzo ważne dla każdej firmy. Regularnie korzystający z danej oferty klient powinien czuć przywiązanie do firmy i wiedzieć, że jego lojalność jest dostrzeżona i nagrodzona. Jednym z najlepszych sposobów na przekonanie ludzi do ciągłego korzystania z oferty danej firmy jest stworzenie programu lojalnościowego. Powinien on być skonstruowany w taki sposób, aby zarówno firma, jak i klient odnosili w jego ramach korzyści.

Jak stworzyć dobry program lojalnościowy?

Na rynku działają specjaliści, oferujący kompleksowe programy lojalnościowe. Warto skorzystać z ich usług, bowiem stworzenie takiego programu nie jest łatwe. Musi on odpowiadać nie tylko oczekiwaniom odbiorców, ale również możliwościom firmy. Jego wyważenie w taki sposób, aby korzyści z niego płynęły zarówno dla klienta, jak i samej firmy może być dość skomplikowanym zadaniem.

Programy lojalnościowe dla firm to jeden z najlepszych sposobów na budowanie społeczności stałych klientów. Warto postarać się, aby osoby, które regularnie korzystają z danej oferty wiedziały, że ich lojalność przekłada się na konkretne, dodatkowe korzyści.

Jedną z firm, które oferują możliwość zbudowania dedykowanych programów lojalnościowych, zapewniających benefity partnerom, dostawcom, pracownikom, czy innym osobom, jest polska marka PRO DUCT BBF. To marka, która działa w sektorze B2B oraz B2C, zapewniając kompleksowe wdrożenie najwyższej klasy programów. Wszystko w oparciu o potrzeby danego biznesu i jego możliwości. PRO DUCT BBF zajmuje się wszystkim: od pomysłu, przez wdrożenie, obsługę, rozliczenie podatkowe aż po logistykę nagród!

Program lojalnościowy – dlaczego warto go wdrożyć?

Wielu przedsiębiorców popełnia spory błąd, uważając, że takie rozwiązania są stworzone jedynie dla wielkich firm. Wystarczy jedynie przemyśleć, dla kogo programy lojalnościowe mogą być odpowiednie. Dobry, dopasowany do możliwości firmy program lojalnościowy zawsze przynosi ogromne korzyści i znacznie zwiększa popularność wśród klientów.

Za pomocą programu lojalnościowego można przede wszystkim zatrzymać przy sobie klienta na dłużej. Pakiety lojalnościowe dla klientów zakładają konkretne korzyści, wynikające z regularnego korzystania z oferty. Mogą to być różne rzeczy, takie jak:

 • Rabaty
 • Promocje dostępne jedynie dla uczestników projektu
 • Punkty, które można następnie wymieniać na określone produkty
 • Wcześniejszy dostęp do nowości w ofercie
 • Cashback czyli zwrot za zakup promowanych produktów

Program lojalnościowy pozwala również na zbudowanie stałej bazy klientów, którzy tworzą swego rodzaju społeczność powstałą wokół danej oferty.

Do kogo firma powinna skierować swoje programy lojalnościowe?

Wdrożenie programu lojalnościowego, który dostarcza wartość dla dostawców, kontrahentów i pracowników, może przynieść wiele korzyści dla firmy. Dlatego należy zwrócić uwagę, dla kogo wprowadza się konkretne rozwiązania.

W przypadku programów skierowanych do dostawców niezwykle ważne jest:

 • Stymulowanie zaangażowania: Program lojalnościowy może zmotywować dostawców do bardziej zaangażowanej współpracy, ponieważ nagrody i korzyści mogą stanowić dodatkowy bodziec.
 • Budowanie relacji: Dostarczanie wartości w ramach programu lojalnościowego może pomóc w budowaniu silniejszych relacji z dostawcami, co może przełożyć się na lepszą jakość usług czy produktów.
 • Zachowanie lojalności w relacjach biznesowych: Wprowadzenie programu lojalnościowego może zwiększyć lojalność dostawców, co może prowadzić do długotrwałych i stabilnych relacji biznesowych.

Jeśli zaś idzie o kontrahentów, istotną kwestią jest:

 • Zwiększenie lojalności klientów: Dając klientom dodatkową wartość w postaci programu lojalnościowego, firma może zwiększyć lojalność klientów i zachęcić ich do regularnych zakupów.
 • Motywacja do większych zakupów: Program lojalnościowy może zachęcać klientów do zwiększenia wartości swoich zakupów, ponieważ zdobywają oni punkty lub korzystają z innych korzyści.
 • Podnoszenie świadomości marki: Pozytywny program lojalnościowy może przyczynić się do podniesienia świadomości marki i wyróżnienia się na konkurencyjnym rynku.

Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na współpracę w zakresie stworzenia programu motywacyjnego dla pracowników. W takim przypadku, nacisk kładzie się na to, by rozwiązania lojalnościowe wpływały na:

 • Motywację i zadowolenie: Program lojalnościowy dla pracowników może działać jako dodatkowy motywator, zwiększając ich zaangażowanie i zadowolenie z pracy.
 • Poprawę retencji pracowników: Dając pracownikom korzyści z programu lojalnościowego, firma może zwiększyć retencję kadry, co jest istotne dla stabilności zespołu i redukcji kosztów związanych z rekrutacją i szkoleniem.
 • Zwiększenie efektywności: Lojalni i zmotywowani pracownicy często są bardziej skłonni do podejmowania dodatkowych wysiłków, co może przyczynić się do zwiększenia efektywności firmy.

Wprowadzenie programu lojalnościowego z myślą o dostawcach, kontrahentach i pracownikach może stanowić integralny element strategii biznesowej, sprzyjając budowaniu pozytywnych relacji i wzmacniając pozycję firmy na rynku.

Materiał zewnętrzny

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Programy lojalnościowe