sellhelp.pl

biznes, finanse, e-commerce

Zabezpieczenie przesyłek
Biznes

Zabezpieczenie przesyłek przed uszkodzeniem.

Każdy transport towaru wiąże się z koniecznością odpowiedniej ochrony produktu. Szczególnie narażone na uszkodzenia są przesyłki o dużych gabarytach. Zarówno nadawcy, jak i firmy transportowe decydują się na odpowiednie zabezpieczenie ładunku, tak by uniknąć zniszczeń i strat. W jaki sposób można zabezpieczyć przesyłkę, by w stanie nienaruszonym dotarła do celu?

Wielkogabarytowe przesyłki

Bez wątpienia największy problem w transporcie stanowią duże ładunki, które składają się z większej ilości towaru bądź przedmiotów o dużym gabarycie. Wielkogabarytowe przesyłki są ciężkie, a do ich przenoszenia niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Do transportu takich paczek wykorzystuje się ciężarówki, auta dostawcze, statki czy samoloty. Najważniejszym etapem w transporcie produktów jest ich odpowiednie osłona. Jak więc ochronić takie produkty?

Kątowniki ochronne

Doskonałym sposobem na zabezpieczenie przesyłek są narożniki ochronne. Mają one na celu osłonę narożników, krawędzi oraz newralgicznych miejsc przedmiotów. Kątowniki ochronne są tanie i banalnie proste w aplikacji. Ich przekrój ma kształt litery L, dlatego też znakomicie sprawdzają się jako pancerz krawędzi paczek w kształcie prostopadłościanu. Ponadto stosowane są w celu usztywnienia całej konstrukcji przesyłki i nadania jej prawidłowego, regularnego kształtu.

Rodzaje kątowników

Na rynku istnieje kilka rodzajów kątowników ochronnych. Różnią się one od siebie przede wszystkim długością i grubością, dlatego też bez większego problemu możemy perfekcyjnie dobrać właściwy narożnik, do wielkości produktu, który chcemy osłonić przed jego zapakowaniem. Im kątownik ma grubsze ścianki, tym asekuracja produktu się zwiększa.

Narożniki ochronne możemy również podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej spotyka się kątowniki wykonane z tworzyw sztucznych, w tym plastiku czy styropianu, a także bardziej ekologiczne, które są produkowane z tektury.

Oprócz tego możemy wymienić narożniki z otworami lub klipsem, stałe czy łamane.

Największe zalety kątowników

Wiemy już, że kątowniki sprawdzają się idealnie do osłony dużych przesyłek, co nie wyklucza ich zastosowania przy osłonie paczek o niewielkich gabarytach. Niezaprzeczalną zaletą narożników jest ich duży stopień ochrony przed uszkodzeniem. Wśród największych zalet kątowników ochronnych wymienia się również:

  • ochrona dużych i małych przesyłek,
  • osłona krawędzi przedmiotów przed obiciem, zarysowaniem i pęknięciem,
  • często wykonane są z ekologicznego materiału, umożliwiającego dalszy recykling,
  • niski koszt zakupu,
  • możliwość wielokrotnego korzystania.