Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse VW FS

Czym różni się samochód elektryczny od hybrydowego?

Data publikacji 8 czerwca 2022


Na rynku motoryzacyjnym coraz większą popularnością cieszą się samochody o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Korzystne warunki finansowania sprawiają, że rozwiązania ekologiczne stają się dostępne dla coraz większej grupy konsumentów. Przed wyborem pojazdu dla siebie warto zapoznać się ze szczegółami zastosowanej technologii. Jaka jest różnica pomiędzy samochodem elektrycznym i hybrydowym?

Jaka jest zasada działania samochodu o napędzie elektrycznym?

 

Samochód elektryczny jest konstrukcją znacznie prostszą od pojazdu napędzanego silnikiem spalinowym. Sercem samochodu jest silnik elektryczny. Po naładowaniu wprawia on w ruch układ jezdny samochodu. Pojazd wykorzystuje wyłącznie energię elektryczną i nie posiada żadnych dodatkowych systemów związanych ze spalaniem paliwa. Dzięki temu jest zeroemisyjny i nie generuje żadnych zanieczyszczeń. Zaletą silnika elektrycznego jest niski koszt przejechanego kilometra. Samochody o napędzie elektrycznym znakomicie sprawdzają się w warunkach miejskich. Podczas stania w korku zużycie energii elektrycznej jest minimalne.

Jak działa samochód o napędzie hybrydowym?

 

Samochód o napędzie hybrydowym jest nieco bardziej skomplikowaną konstrukcją od elektryka. Samochód hybrydowy wyposażony jest w dwa silniki. Kierowca ma do dyspozycji silnik elektryczny oraz tradycyjny silnik spalinowy. Rozwiązania stosowane przez producentów są różne. W większości przypadków zasada działania hybrydy jest jednak podobna. Silnik spalinowy ładuje podczas jazdy silnik elektryczny. Kierowca ma możliwość przełączania się pomiędzy napędem tradycyjnym a elektrycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód hybrydowy może pochwalić się większym zasięgiem od elektryka. W ruchu miejskim można zaś korzystać z ekonomicznego silnika elektrycznego.Więcej informacji znajdziesz na: https://emobility.vwfs.pl/artykul/samochod-elektryczny-i-hybrydowy-w-niskiej-miesiecznej-racie.html 

Samochód o napędzie elektrycznym czy hybryda?

Producenci samochodów udostępniają systemy finansowania dedykowane do zakupu pojazdów ekologicznych. Rozwiązania firmowane przez Volkswagena, czołowego producenta samochodów elektrycznych znane są pod nazwą VW FS. Samochód elektryczny czy hybryda? Przed podjęciem decyzji należy przeanalizować cel zakupu auta. Pokonywanie dużych odległości w trybie mieszanym może wymagać zakupu hybrydy. W trybie miejskim znacznie lepiej sprawdzi się elektryk. Pojazdy elektryczne są nieco droższe od swoich hybrydowych odpowiedników. Program dopłat Mój Elektryk dostępny w VW FS.sprawia jednak, że zakup pojazdu elektrycznego może się opłacić. Dotacja nie jest przeznaczona dla osób nabywających hybrydy.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

akcyza