Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes

Dobre pomysły na biznes

Data publikacji 8 września 2019


Założenie własnej działalności internetowej to ogromne wyzwanie w szczególności dla młodych osób, które niedawno skończyły studia i nie mają doświadczenia.
Wbrew pozorom sam proces zakładania firmy nie jest trudny, wystarczy stworzyć szczegółowy plan i realizować go krok po kroku. W dzisiejszych czasach większość formalności można załatwić przez internet, nie wychodząc z domu, co jest ogromnym udogodnieniem.

Profil firmy

W pierwszym kroku, przed zarejestrowaniem działalności należy dokładnie określić profil swojej firmy. Aby mieć większe szanse na powodzenie dobrym pomysłem jest analiza rynku. Krótkie badanie pozwoli bardzo szybko ocenić na jakie usługi i produkty w najbliższej okolicy jest największe zapotrzebowanie.
Wiele skutecznych rad i wskazówek można znaleźć na forach i portalach społecznościowych. Aby znaleźć tego typu materiały wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie hasło, na przykład najlepsze pomysły na biznes dla młodych.
W wynikach wyszukiwania pojawią się liczne materiały stworzone przez specjalistów ze świata biznesu.
Według badań największe szanse na sukces mają firmy świadczące usługi marketingowe, transportowe a także różnego rodzaju sklepy internetowe. Młodzi ludzie mają masę pomysłów na nietypowy biznes, na przykład mobilny salon piękności dla zwierząt czy firma cateringowa.

Formularz

Gdy zakres działalności jest już określony w kolejnym kroku trzeba wypełnić odpowiedni wniosek na portalu CEIDG. W formularzu niezbędne jest podanie podstawowych danych właściciela firmy, zakres świadczonych usług wraz z odpowiednim kodem a także dane osoby, która zajmuje się księgowością firmy. Po kilku dniach firmie przydzielany jest indywidualny numer REGON, który jest bardzo ważny.
Podstawowe druki trzeba dostarczyć również do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i do najbliższego Urzędu Skarbowego. Do ubezpieczenia zdrowotnego można dopisać członka najbliższej rodziny, na przykład żonę, męża lub dzieci. W tym celu konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych młodym przedsiębiorcom oferuje obniżoną składkę, co jest ogromnym udogodnieniem w pierwszych miesiącach funkcjonowania firmy.
Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiedniej formie reklamy, która umożliwi zdobycie klientów. Warto zainwestować materiały poligraficzne, jak na przykład ulotki, wizytówki czy plakaty, w których zawarte zostaną wszelkie najważniejsze informacje. Dobrym pomysłem jest także reklama zewnętrzna, na przykład podświetlane kasetony.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Programy lojalnościowe