sellhelp.pl

sellhelp.pl – biznes, finanse, e-commerce

leasing na samochód
Finanse

Leasing klasyczny czy jak abonament?

Zakup samochodu to duży wydatek, dlatego szukamy różnych możliwości finansowania takiej inwestycji. Lepszym rozwiązaniem będzie leasing na samochód klasyczny, czy leasing jak abonament? Które rozwiązanie jest optymalne?

Leasing na samochód klasyczny

 

Zacznijmy od tego, czym się różni leasing klasyczny od abonamentu. Oba modele finansowania opierają się na tej samej zasadzie, czyli miesięcznych opłatach ratalnych. Wysokość rat jest ustalana indywidualnie w zależności od długości trwania umowy, modelu samochodu, a także jego wartości. Oczywiście trzeba podkreślić, że leasing klasyczny będzie droższy od leasingu jak abonament. Różnice mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Różnica pomiędzy dwoma modelami finansowania jest taka, że w przypadku leasingu na samochód klasycznego (na przykład https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/leasing-klasyczny.html ) zazwyczaj dochodzi do dojścia do własności, czyli pojazd jest wykupowany. Można powiedzieć, że jest to dobra alternatywa dla kredytu. W przypadku leasingu jak abonament rata miesięczna stanowi opłatę wyłącznie za korzystanie z nowego samochodu. Po wygaśnięciu umowy można wziąć kolejne nowe auto w ramach nowej umowy. Raty w tym wypadku są niższe, bo ich kwota nie musi pokrywać rzeczywistej wartości samochodu.

Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Zarówno finansowanie samochodu w standardowym wydaniu, jak i leasing jak abonament to formy mające wady i zalety. Warto zatem wziąć je pod uwagę i wybrać dla siebie rozwiązanie, które będzie najkorzystniejsze. Obecnie na rynku można znaleźć firmy typu VW FS, które oferują wsparcie w znalezieniu odpowiedniego sposobu finansowania zakupu samochodu osobowego lub dostawczego. To duże ułatwienie, które umożliwia zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Decydując się na leasing w formie abonamentu, można jeździć nowym samochodem nie przejmując się wysokimi ratami, a po zakończeniu umowy można wziąć kolejne nowe auto. VW FS zapewnia korzystne finansowanie dla osób prywatnych, jak i firm, dzięki temu można mieć pewność, że wysokość rat nas nie przytłoczy, jednocześnie będziemy mogli cieszyć się z nowego samochodu w bardzo przystępnej cenie. W obecnych czasach każdemu z nas zależy na oszczędności, dlatego wybór sposobu finansowania zakupy pojazdu to ważna sprawa i warto dobrze ją przemyśleć. Dzięki temu nie narazimy się na wysokie koszty, aczkolwiek będziemy mogli cieszyć się z niskich rat, które zanadto nie obciążą naszego domowego lub firmowego budżetu. Obecnie leasing jest jednym z popularniejszych sposobów na nabycie auta z salonu.