Własny sklep internetowy nie musi być drogi
Data publikacji 9 października 2019
Prowadzenie własnego, niewielkiego biznesu to sprawa dość skomplikowana, ale niosąca za sobą cały szereg korzyści niedostępnych „na etacie”. Wolność decydowania o sobie, możliwość realizacji własnej pasji i często spore wyższe zarobki to argumenty, które potrafią skłonić do otworzenia własnej działalności gospodarczej.
Większa wiarygodność
Jednym z prostszych pomysłów na własną firmę może być otworzenie niewielkiego sklepu internetowego, najlepiej z asortymentem, na którym się znamy i mieści się w zakresie naszego hobby. Taki wybór sprawi, że nie tylko będziecie się mogli realizować w nowej pracy, ale jako pasjonaci będziecie bardziej wiarygodni i już na starcie możecie liczyć na kilku stałych klientów, którzy na co dzień dzielą waszą pasję.
Fundusze na sklep interntowy
Problemem może być początkowo zebranie funduszy na rozruch, nie tylko na towar i reklamę, ale również na sam sklep internetowy. Co prawda sprzedaż tylko przez internet jest zdecydowanie tańsza i charakteryzuje się sporo niższym progiem wejścia niż w przypadku sklepu stacjonarnego, ale jednak pewne koszty i tak trzeba będzie ponieść.
Będą one tym niższe im wyższa jest wasza wiedza programistyczna, ale na całkowicie darmowy sklep internetowy i tak nie macie co liczyć. Minimum to zakup własnej domeny i miejsca na serwerze (hostingu), na którym będzie działał skrypt sklepu. Jeśli dysponujecie chociaż niewielką wiedzą na temat domen, html, serwerów i tym podobnych to bez problemu poradzicie sobie z instalacją i konfiguracją jednego z darmowych skryptów sklepu internetowego dostępnych w internecie. Liderami w tej branży są dość skomplikowany, ale oferujący mnóstwo ciekawych możliwości, Magento, nieco prostszy Presta shop i coraz popularniejsza wtyczka e-commerce do WordPressa (woo-commerce).
Zresztą jeśli ktoś ma już jakieś podstawowe pojęcie o temacie to z pewnością zna już te nazwy. Wybór pomiędzy nimi to sprawa bardzo indywidualna i zależna od konkretnych potrzeb oraz możliwości. Z pewnością bez trudu znajdziecie w sieci niezliczoną ilość poradników pomocnych przy wyborze najodpowiedniejszego skryptu.
Inaczej sprawa przedstawia się w sytuacji jeśli jesteście całkowicie zieloni w tematach technicznych związanych ze stronami internetowymi. Wtedy pozostaje wam skorzystanie z jednego z wielu gotowych rozwiązań dostępnych na rynku, czyli gotowego skryptu udostępnianego w zamian za opłacenie abonamentu.
Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest niesamowita prostota otworzenia własnego sklepu internetowego, która stopniem skomplikowania przypomina obsługę edytora tekstowego.