Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Kredyt dla firm

Data publikacji 15 września 2019


Każdy, kto prowadzi własną firmę doskonale wie, jak ważny jest rozwój, inwestowanie w nowoczesne technologie czyniące produkty i usługi bardziej konkurencyjne. Na rozwój potrzebne są bardzo często środki, które przerastają budżet firmy. W takim momencie kredyt firmowy jest jedną z najważniejszych form pozyskiwania kapitału na nowe inwestycje.

Wymogi formalne

Uzyskanie wsparcia finansowego ze strony banku nie jest takie proste, ponieważ wnioskodawca jest zobowiązany do spełnienia kilku wymogów formalnych.
Kredyty bankowe lub pożyczki to podstawowa forma finansowania rozwoju konkurencyjności przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach jest jednak tak, że banki traktują przedsiębiorstwa z duża rezerwą, stawiają przed nimi bardzo rygorystyczne wymogi do spełnienia. Wiele firm nie może zagwarantować wiarygodności kredytowej, co jest kluczowe do pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Przeszkodą okazują się też słabe wyniki finansowe, które zniechęcają banki do nawiązania współpracy.

Wniosek kredytowy

Przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych banki biorą pod uwagę szereg czynników. W pierwszej kolejności bankowcy analizują wyniki finansowe przedsiębiorstwa, sprawdzane są informacje na temat ewentualnego zadłużenia firmy w innych instytucjach finansowych. Jeśli więc prowadzimy własne przedsiębiorstwo i mamy świadomość tego, że przyjdzie nam w niedługim czasie ubiegać się o kredyt, lepiej uprzednio uregulować swoje zadłużenia, aby wygląda lepiej w oczach potencjalnego kredytodawcy. Przy składaniu wniosku kredytowego dobrze jest również przygotować plan rozwoju przedsiębiorstwa na kolejne lata. Jest niemal obowiązkiem w przypadku przedsiębiorstw, które dopiero co pojawiły się na rynku. One mają najmniejsze szanse na otrzymanie kredytu od banku.
Przeważająca część banków w celu zabezpieczenia swoich interesów ustala limit funkcjonowania firmy na rynku. Z reguły okres ten wynosi dwanaście miesięcy, rzadko kiedy można znaleźć ofertę dla firm z ponad półrocznym stażem. Takie przedsiębiorstwa często zobowiązane są do przedstawienia dodatkowych form zabezpieczeń.
Szanse na otrzymanie kredytu wzrastają w momencie, gdy firma ubiegająca się na środki finansowe posiada już rachunek bankowy u potencjalnego kredytodawcy. Przeanalizowanie oferty pochodzącej od banku, w którym posiadamy już konto jest pierwszym i naturalnym krokiem. Jeżeli przedstawiona oferta nie spełnia naszych oczekiwań, kolejnym krokiem jest sprawdzenie konkurencyjnych propozycji. Można to uczynić choćby nawet za pomocą porównywarki kredytowej dostępnej w Internecie.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

akcyza