sellhelp.pl

biznes, finanse, e-commerce

Biznes

Jaką małą firmę założyć?

Samozatrudnienie to niezwykle kusząca wizja. Brak szefa nad głową, pełna samodzielność i odpowiedzialność za własne decyzje, przygoda ze swoją własną firmą – to są rzeczy, które sprawiają, że ludzi decydujących się na prowadzenie własnego małego biznesu nie ubywa, a wręcz przeciwnie, w ostatnich latach obserwowaliśmy boom mikroprzedsiębiorstw. Mała firma to dobre rozwiązanie dla każdego, kto jest wystarczająco odważny i odpowiedzialny aby zajmować się własnym biznesem, dla każdego, kto jest pomysłowy i kreatywny, a także samozatrudnienie z przyczyn życiowych jest dla niego najciekawszą i najbardziej wygodną opcją.

Jest kilka opcji

Jeżeli kusi cię założenie swojego własnego biznesu, na początku musisz zadać sobie pytanie – jaki będzie najlepszy pomysł na firmę jednoosobową dla ciebie? Warto jest pochylić się nad kilkoma najprostszymi opcjami.
W dzisiejszych czasach pierwszy i podstawowy pomysł na firmę jednoosobową to sklep internetowy. Jest to bardzo wygodna forma prowadzenia własnego interesu. Możesz handlować czym tak naprawdę chcesz – możesz prowadzić sklep z kosmetykami, ubraniami, zdrową żywnością, ziołami, biżuterią… Są to uniwersalne pomysły na sklepy z asortymentem, który ludzie będą zawsze kupować. Jeżeli sam wytwarzasz własne rękodzieło, to tym lepiej – jesteś w stanie otworzyć sklep z uniwersalnymi, ciekawymi akcesoriami. Dzięki odpowiedniej reklamie, ładnym wyglądzie swojej strony internetowej, po czasie na pewno przyciągniesz wielu nabywców. Plusem małego sklepu internetowego jest również to, że posiadając niewielki asortyment, możesz zaczynać od samodzielnej wysyłki z własnego domu. Dopiero po czasie, w miarę rozwoju swojej firmy może być tak, że będziesz musiał wdrożyć bardziej złożoną logistykę obsługi swojego sklepu.

Freelancer

Innym pomysłem na jednoosobową firmę jest bycie freelancerem. Jeżeli posiadasz zdolności w stylu szybkiego pisania dobrej jakości tekstów, albo znasz się na grafice komputerowej czy programowaniu – dlaczego nie spróbować zarabiać na zleceniach, jakie otrzymasz od klientów? Jest to praca o tyle wygodna, że możesz wykonywać ją skąd tylko chcesz. Zarabiając coraz więcej na takich usługach w końcu będziesz mógł założyć swoją firmę, dzięki czemu wyrobisz sobie swoją renomę a ilość wykonywanych zleceń wzrośnie. Po czasie może uda ci się nawiązać stałą współpracę z konkretnymi osobami czy firmami, dzięki czemu twoje dochody z biznesu ustabilizują się. Pomysł na jednoosobową firmę może być ciekawy i dochodowy, jeżeli tylko połączysz własne umiejętności z potrzebami rynku.