Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik pojemności opakowań kosmetycznych

Popularne pojemności opakowań kosmetycznych

Data publikacji 19 września 2022


Opakowania kosmetyczne pozwalają na przechowywanie preparatów w bezpieczny sposób. Aby jednak przechowywanie ich odbywało się w komfortowy sposób, konieczne jest wybranie odpowiedniej pojemności. Chcesz dowiedzieć się, jakie są popularne pojemności opakowań kosmetycznych? To bardzo dobrze się składa – cenne wskazówki w tym temacie możesz znaleźć w przygotowanym przez nas tekście. Miłej lektury!

Popularne pojemności opakowań kosmetycznych – często spotykane rozwiązania

Obecnie na rynku panuje bardzo duża różnorodność, jeśli chodzi o opakowania służące do przechowywania preparatów kosmetycznych. Taki stan rzeczy oznacza, że mamy szerokie możliwości w tym zakresie. Jakie pojemności są obecnie dostępne? Nie przytoczymy w tekście wszystkich stosowanych rozwiązań – byłoby to niemożliwe z uwagi na ich znaczną liczbę. Mimo to możemy wskazać przynajmniej niektóre chętnie stosowane rozwiązania:

  • słoiczki 50 ml,
  • słoik 160 ml,

Słoiczki 50 ml

Słoiczki o pojemności 50 ml to jedno z częściej spotykanych rozwiązań. Właściwie, taki stan rzeczy nie powinien nikogo zaskakiwać. Słoiczki 50 ml mogą zmieścić dość dużą ilość preparatu kosmetycznego, a jednocześnie nie powinno być problemu z przenoszeniem ich np. w torebce – dzięki temu można zawsze mieć je pod ręką. W tego typu pojemniku można przechowywać na przykład krem do rąk i twarzy, serum itp. Warto zauważyć, że słoiczki te – oczywiście, o ile mają okrągły kształt – mogą zostać wykorzystane także jako np. podstawki do świec. Jest to praktyczne rozwiązanie, prawda?

Słoik 160 ml

Słoik 160 ml to dość pojemne rozwiązanie, co jedynie zwiększa ich walory użytkowe. Pojemność na poziomie 160 ml to świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz przechowywać np. krem do opalania się w letnim słońcu. Możesz taki słoik zabrać na plażę – nie musisz obawiać się, że kosmetyki skończą się w kluczowym momencie. 160 ml to taka ilość preparatu, która powinna wystarczyć nawet dla kilku osób.

Ponieważ tego typu słoiki są – podobnie jak ich mniejsze odpowiedniki – wyposażone w praktyczne i szczelne nakrętki, nie musisz obawiać się, że rozlejesz kosmetyk, a powietrze z zewnątrz doprowadzi do utraty cennych walorów.

Popularne pojemności opakowań kosmetycznych. Podsumowanie

Jak widać, obecnie dostępne na rynku rozwiązania różnią się między sobą pod kątek takich parametrów jak na przykład pojemność oraz kształt (buteleczki, słoiki itp.). Wszystkie z nich łączy ważna cecha wspólna – powinny one skutecznie chronić przed rozlaniem oraz dostępem ze strony.

Oczywiście, wyżej wymienione rozwiązanie to tylko niektóre spośród wszystkich dostępnych wariantów. Oprócz tego na rynku można znaleźć takie rozwiązania jak na przykład: buteleczki 10 ml, butelka szklana 100 ml, miniaturowy słoiczek 8 ml czy opakowanie na puder 60 ml.

Oprócz tego byłoby bardzo dobrze, gdyby opakowania kosmetyczne odpowiednio prezentowały się pod kątem estetycznym. Dzięki temu można umieścić je w eksponowanym miejscu w Twojej domowej toaletce.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szafy ognioodporne w przemyśle