Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik klimatyzacja split

Klimatyzacja typu split – jaka cena i opinie

Data publikacji 9 listopada 2021

Ciepłe lata powodują, że w naszym kraju coraz bardziej popularnymi urządzeniami stają się klimatyzatory. W pomieszczeniach mieszkalnych najlepszym rozwiązaniem na utrzymanie optymalnej temperatury są klimatyzatory stacjonarne. Do chłodzenia domu lub mieszkania często wykorzystywana jest klimatyzacja typu split. Może ona również stanowić samodzielne źródło ogrzewania.

Komfort i bezpieczeństwo

Cechą charakterystyczną klimatyzatora typu split jest występowanie dwóch oddzielnych elementów. Jeden montuje się na zewnątrz budynku, a drugi wewnątrz pomieszczenia. Pozwala to uzyskać bardzo cichą pracę oraz bezpieczną eksploatację. Wszystkie mechanizmy powodujące hałas są umieszczane poza budynkiem. Obie instalowane jednostki są połączone ze sobą specjalnymi rurkami, jak również przewodem służącym do zasilania. Klimatyzacja split jest dostępna w formie urządzeń montowanych w różnych sposób — mogą być ścienne, sufitowe, a także przypodłogowe. Oferowane są również zestawy do chłodzenia kilku pomieszczeń, co określane jest mianem Multi Split.

Efektywność i wydajność

Zaletą klimatyzacji typu split jest duża wydajność, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na kosztach za energię. Wybór optymalnego urządzenia nie jest łatwy, bo na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Najtańsze zestawy można nabyć w cenie około 1 tysiąca złotych, ale są to urządzenia dla osób mało wymagających. Pracują dość głośno i nie pozwalają na utrzymanie stałej temperatury na większej powierzchni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zaopatrzyć się w klimatyzator typu split w cenie około 2-3 tysięcy złotych.

Profesjonalny serwis

Należy również pamiętać, że cena samego urządzenia to nie koniec wydatków. Klimatyzacja powinna być zamontowana przez profesjonalną firmę. Samodzielny montaż nie jest zalecany, ponadto możemy wtedy stracić uprawnienia do skorzystania z gwarancji producenta. Koszt fachowej usługi może być zbliżony nawet do ceny samego urządzenia, ale gwarantuje to długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Jedną z rekomendowanych firm, która specjalizuje się w klimatyzacji typu split, jest DAIKIN. Jest to firma z dużym doświadczeniem, która jest w stanie zaproponować skuteczne rozwiązania dla każdego domu lub biura. Systemy proponowane przez DAIKIN są nowoczesne i ekologiczne — spełniają surowe normy związane z ochroną środowiska naturalnego.

Posiadanie klimatyzacji w domu do niedawna było traktowane jako przejaw luksusu. Dziś jest to w wielu przypadkach konieczność. Prawidłowo dobrany i zamontowany klimatyzator typu split pozwala utrzymać komfortowe warunki w każdym domu. Montaż klimatyzacji jest więc inwestycją w nasze zdrowie.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szafy ognioodporne w przemyśle