Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik film produktowy

Czym są filmy produktowe i jak je zrealizować?

Data publikacji 12 stycznia 2023


Dzięki filmom produktowym można łatwiej dotrzeć do klientów. Czym dokładnie są takie materiały i jak można je zrealizować?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się obecnie na promocję przez filmy produktowe. Zobacz, czym wyróżniają się takie materiały filmowe, jakie mają one zalety i jak można je wykonać.

Film produktowy – co to jest?

Filmy produktowe to filmy, które prezentują produkt lub usługę, podkreślając ich funkcje, zalety i zastosowania. Mogą być wykorzystywane do celów marketingowych i reklamowych, a także do przekazywania potencjalnym klientom szczegółowych informacji o produkcie. 

Takie filmy mogą być wykorzystywane online, na przykład na stronie internetowej firmy lub w jej kanałach mediów społecznościowych, lub offline, na przykład w sklepie detalicznym, siedzibie lub na targach. Mogą być krótkie lub długie, animowane lub mogą zawierać materiały realizowane na żywo. Kierowane są do różnych odbiorców i pomagają w osiąganiu różnych celów.

Jakie są cele filmów produktowych?

Za pomocą filmów produktowych można:

  • zaprezentować bliżej produkt
  • pokazać jego najważniejsze zalety
  • przedstawić sposób jego działania
  • pokazać, jak jest on używany
  • zachęcić do kupna produktu

Dlaczego warto korzystać z filmów produktowych?

Tworzenie filmów produktowych ma dla firm wiele korzyści. Najważniejsze z nich to:

Zwiększone zaangażowanie

Filmy przedstawiające produkty mogą być bardziej wciągające niż sam tekst i obrazy, ponieważ pozwalają klientom zobaczyć i usłyszeć o produkcie w przystępny dla nich sposób.

Zwiększona konwersja

Filmy produktowe mogą pomóc zwiększyć liczbę konwersji, czyli pozwalają na uzyskanie lepszej sprzedaży, dostarczając klientom więcej informacji o produkcie i pomagając im w podjęciu bardziej świadomej decyzji.

Zwiększona świadomość marki

Również filmy produktowe mogą pomóc zwiększyć świadomość marki, prezentując produkty i wartości firmy oraz ułatwiając klientom zapamiętanie produktu lub marki.

Skuteczniejsza reklama online

Filmy wideo dotyczące produktów mogą pomóc w reklamie online, na przykład pod kątem wyszukiwarek (SEO), dostarczając dodatkowe treści do indeksowania przez wyszukiwarki i zwiększając szanse, że klienci udostępnią wideo w mediach społecznościowych.

Zwiększone zaangażowanie w mediach społecznościowych

Filmy tego typu mogą zwiększyć zaangażowanie na platformach społecznościowych, na przykład na Facebooku albo Instagramie, pokazując klientom wizualną reprezentację produktu, a także zachęcając do jego udostępnienia, aby poszerzyć zasięgi.

Większe zaufanie klientów

Warto też zaznaczyć, że filmy produktowe mogą pomóc zwiększyć zaufanie klientów, dostarczając im szczegółowych informacji o produkcie oraz pokazując mu jakość produktu, sposób jego działania, używania.

Jak zrealizować film produktowy?

Najlepszym rozwiązaniem, aby firma miała profesjonalne filmy produktowe, będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego studia zajmującego się realizacją tego typu materiałów na zamówienie klientów. Wtedy specjaliści ze studia mogą zadbać o to, aby film był atrakcyjny i przekonujący.

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szafy ognioodporne w przemyśle