Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse Uwolnienie się od długów

Uwolnienie się od długów w mniej niż rok

Data publikacji 8 grudnia 2021

Przeznaczenie co najmniej 15 procent swojej wypłaty – lub dochodów – na spłatę zadłużenia na kartach kredytowych i pożyczkach pomoże Ci spłacić te zobowiązania znacznie szybciej, ponieważ większość firm oferujących karty kredytowe prosi Cię o zapłacenie tylko około 2 procent salda każdego miesiąca. Dokonywanie niewielkich, minimalnych płatności oznacza, że salda zadłużenia są oprocentowane w miarę upływu każdego miesiąca lub roku. Spłacanie dużych kawałków długu w ciągu kilku miesięcy może zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy na samych płatnościach odsetek.

Wykorzystaj oszczędności do spłacenia większych długów

Nie bój się przeznaczyć części swoich oszczędności na spłatę wysokooprocentowanych długów. Wykorzystanie rezerw gotówkowych na spłatę długów jest mądrą decyzją, ponieważ przestaniesz naliczać odsetki od tych dużych sald. Chociaż posiadanie dodatkowej gotówki na koncie bankowym może wydawać się pocieszające, prawda jest taka, że te środki tak naprawdę nie pracują dla Ciebie – nie przy dzisiejszych rekordowo niskich stopach procentowych. Nie uszczuplaj całkowicie swoich oszczędności. Jeśli siedzisz na kupce gotówki, użyj części tych funduszy, aby wyeliminować rachunki.

Negocjuj o niższą stopę procentową

Zadzwoń do swoich wierzycieli, aby wynegocjować niższą stopę procentową. Jak pociesza https://habza.com.pl/ : zdziwisz się, jak wielu wierzycieli będzie skłonnych do obniżenia stopy procentowej na podstawie historii płatności i stanu konta.

Jeśli utrzymywałeś dobre relacje przez kilka lat, możesz być w znacznie lepszej sytuacji, aby zakwalifikować się do niższej stopy procentowej. To może pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na płatności odsetek, jak spłacić dług w ciągu roku.

Wykorzystaj swój zwrot podatku na spłatę długu

Choć kuszące jest, by kupić coś z wyższej półki lub wyjechać na wakacje z tym czekiem, mądrzejszym posunięciem będzie spłacenie części lub całości długu. Rozważ wartość zmniejszenia miesięcznych płatności za pomocą jednej strategii ryczałtowej spłaty długu. Będziesz cieszyć się korzyściami płynącymi z mniejszego obciążenia długiem przez cały rok i przez kolejne lata, zamiast cieszyć się krótkoterminową satysfakcją z zakupu.

Sprzedaj rzeczy za gotówkę

Sporządź listę przedmiotów, które możesz sprzedać na eBayu, Allegro, Vinted lub na wyprzedaży garażowej. Zbieranie dodatkowej gotówki poprzez sprzedaż przedmiotów, których już nie potrzebujesz lub z którymi jesteś gotowy się rozstać – i przeznaczenie uzyskanych w ten sposób środków na spłatę długu – może pomóc Ci szybko zmniejszyć obciążenie długiem – zapewnia https://habza.com.pl/ .

Rozważ możliwość spieniężenia ubezpieczenia na życie

Spieniężenie ubezpieczenia na życie może być realną strategią spłaty długów, ponieważ daje szansę na szybką spłatę większych kwot zadłużenia. Jeśli czujesz, że toniesz w długach, a nie masz beneficjentów, którzy musieliby skorzystać z polisy ubezpieczeniowej na życie – na przykład współmałżonka lub dzieci – to może mieć sens wykorzystanie tych funduszy na spłatę długu.

Ta strategia nie ma zastosowania w przypadku posiadania terminowej polisy na życie. Działa ona jedynie w przypadku osób posiadających polisy na całe życie, które zgromadziły wartość pieniężną. Należy również pamiętać, że nawet jeśli posiadamy beneficjentów, możemy skorzystać z części wartości gotówkowej polisy na całe życie, uzyskując gotówkę na redukcję zadłużenia i nadal pozostawiając część wpływów z ubezpieczenia swoim bliskim.

Artykuł sponsorowany

Redakcja sellhelp.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat biznesu, e-commerce, finansów oraz praktycznych porad spotykają się, by wesprzeć Cię w osiąganiu sukcesów i rozwijaniu Twojego przedsiębiorstwa! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza, strategie e-commerce, zasady finansowe oraz inspirujące poradniki biznesowe łączą się, tworząc źródło informacji dla Ciebie i wszystkich przedsiębiorczych duchów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

akcyza