sellhelp.pl

biznes, finanse, e-commerce

Finanse Poradnik

Jak wypełnić sprawozdanie finansowe przez Internet?

Sprawy urzędowe nie są zbytnio lubianym obowiązkiem, który musi wypełnić każdy z nas. Większości kojarzą się one z długimi kolejkami, masą papierkowej roboty i traceniem czasu. Na szczęście sprawy zaczęły się zmieniać. Coraz więcej rzeczy związanych z urzędami można załatwić przez Internet. Jedną z nich jest sprawozdanie finansowe. W ciągu kilku chwil wypełnimy wszystkie dane oraz wyślemy dokumenty do odpowiedniego urzędu. Proste, prawda? Każda osoba poradzi sobie z obsługą e-sprawozdania. Przekonaj się sam!

Czym jest e-sprawozdanie?

Aby zamknąć rok rozliczeniowy należy złożyć w odpowiednim urzędzie sprawozdanie finansowe. Już nie musisz wychodzić z domu, aby to załatwić. Wystarczy wejść na fillup.pl. Tutaj łatwo i szybko wypełnić e-sprawozdania i wyślesz je do odpowiedniego urzędu. Może być to system eKRS lub KAS. Wszystko z poziomu jednej strony internetowej. Dostępne są różne formaty oraz dokumenty, które zapewnią kompleksowe wypełnienie wszelkich danych. Nie musimy się martwić o żadne procedury, wszystko poprowadzi za nas narzędzie. Nawet osoba, która pierwszy raz ma doświadczenie ze sprawozdaniem finansowym, na pewno sobie poradzi.

Zalety e-sprawozdania – dlaczego rozliczać się online?

Przede wszystkim wypełnianie deklaracji online daje nam wiele możliwości. Nie tylko uzupełnienia sprawozdania finansowego. Mamy dostęp do wielu wzorów dokumentów, na przykład e-deklaracje CIT. Wszystkie dokumenty w jednym miejscu to najlepsze rozwiązanie. E-sprawozdania są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Mamy więc pewność, że wypełnione przez nas dokumenty będą sprawdzone i zaakceptowane przesz eKRS lub KAS. Przy wypełnianiu dokumentu aplikacja cały czas sprawdza, czy wpisywana formuła jest prawidłowa. Nie ma więc mowy o błędzie. 

e-sprawozdania

Ułatwienia przy uzupełnianiu e-sprawozdania

Narzędzie umożliwia nam pobranie i zapisanie wstępnie wypełnionej deklaracji w każdym momencie. To duże ułatwienie, które pozwala nam na kontrolę wpisywanych informacji. Do naszej e-deklaracji możemy wgrywać różne pliki w wielu formatach. Daje nam to możliwość jeszcze szybszego uzupełniania danych. Pliki, które możemy wgrać to między innymi: dane z bilansu, rachunku zysku i strat, ze zmian w kapitale, rachunku przepływów pieniężnych itp. Skraca to czas naszej pracy, bo aplikacja sama wgrywa informacje w odpowiednie miejsca. 

Jak podpisać i wysłać e-sprawozdanie?

Oczywiście po wypełnieniu wszelkich danych dokument należy podpisać. Bez tego nie możemy go wysłać, bo nie zostanie on zaakceptowany. Jak to zrobić? Możemy wykorzystać w tym celu podpis kwalifikowany lub Profil Zaufany. Z obu tych opcji bez problemu skorzystamy. Po podpisaniu pozostaje jedynie przesłanie sprawozdania finansowego do eKRS lub KAS. Wszystko gotowe, a my mamy jeszcze wiele czasu na załatwienie innych spraw lub odpoczynek. Pamiętajmy także o ważnej kwestii – musimy posiadać numer PESEL, aby móc wypełnić sprawozdanie finansowe!