JESTES W INSTRUKCJACH
1. Instrukcje ogólne
2. Instrukcje Panelu Miniatur
3. Instrukcje Edytora Szablonów
4. Instrukcje Galerii Przedmiotu
5. Instrukcje Szablonów Allegro
2. Edytowanie bezpośrednio na Allegro
2. Instrukcje Szablonów Allegro - Edytowanie bezpośrednio na allegro

 

Edytowanie szablonu przy użyciu Allegro jest dość mocno ograniczone i zalecamy edytowanie przy użyciu naszego Edytora Szablonów ale przygotowaliśmy instrukcję dla osób, które mimo to wolą robić to bezpośrednio na Allegro.

 

Przypomniamy raz jeszcze, aby do edycji szablonów na chwilę obecną używać tylko przeglądarek Opera i Mozilla z naciskiem na Operę. - więcej o tym w instrukcji 1. Zainstalowanie szablonu na Allegro

 

Aby wypełnić szablon treściami i zdjęciami przechodzimy następujące kroki:

 1. logujemy się do serwisu Allegro
 2. wybieramy zakładkę "Sprzedaj" z menu głównego
 3. po przeładowaniu strony widzimy opcje takie jak "Format oferty", "Kategorie", "Szablon" - wypełniamy je i jeśli mamy zapisany szablon to wybieramy go - jeśli nie, klikamy w przycisk na dole strony "Dalej"
 4. strona ponownie przeładowała się po czym widzimy szereg pól, które należy wypełnić - robimy to tak jak przy każdej sprzedaży ale w oknie "Opis" wklejamy nasz kod - UWAGA - bardzo ważne jest aby wkleić ten kod w odpowiednią zakładkę - jest to bardzo mylące w Allegro. Musimy wkleić kod szablonu do zakładki "Edytor tekstowy" i aby tak było musimy widzieć to dokładnie tak jak na grafice poniżej.

  Jak widzimy na tej grafice podświetliliśmy informację "Edytor wizualny" - i oznacza to, że w tej chwili znajdujemy się w "Edytorze tekstowym" a wybór tego przycisku przeniesie nas do Edytora wizualnego - tak jest poprawnie - poniżej grafika wskazująca niepoprawne wklejanie kodu do okna

  Jest to mała różnica jednak bardzo istotna.


 5. po wklejeniu kodu przechodzimy do zakładki wizualnej klikając w przycisk "Edytor wizualny" - strona przeładuje się i nasz szablon zostanie wczytany - możemy już wypełniać wszystkie dane i dodawać zdjęcia.

 

 

 

Edytor Allegro posiada podstawowe funkcje takie jak:


 

 1. zmiana koloru czcionki
 2. zmiana koloru tła tekstu
 3. tworzy link do strony www
 4. tworzy aktywny adres e-mail
 5. dodanie zdjęcia do aukcji - i o tym troszkę więcej poniżej

Dodanie zdjęcia do opisu aukcji - wybieramy okienko odpowiadające za dodanie zdjęcia do aukcji (nr 5 na powyższej grafice) po czym otwiera się nowe okno, w którym wskazujemy adres do zdjęcia w lokalizacji (url) - UWAGA - zdjęcia w ten sposób nie mogą być dodawane z dysku komputera - muszą być wysłane do internetu i podajemy link do tego właśnie zdjęcia.

Nasza Galeria Przedmiotu (także Edytor Szablonów ale w połączeniu z Galerią przedmiotu) znacząco to ułatwia pozwalając na dodawanie ich bezpośrednio z dysku (zdjęcie takie zapisuje się na naszym serwerze bez potrzeby jakiejkolwiek ingerencji w to ze strony dodającego) - więcej o tym w instrukcjach Galerii Przedmiotu