JESTES W INSTRUKCJACH
1. Instrukcje ogólne
2. Instrukcje Panelu Miniatur
3. Instrukcje Edytora Szablonów
4. Instrukcje Galerii Przedmiotu
5. Instrukcje Szablonów Allegro
1. Zainstalowanie szablonu na Allegro
1. Instrukcje Szablonów Allegro - Zainstalowanie szablonu na Allegro

 

Po zakupie szablonu otrzymasz od nas wiadomość e-mail, w której zawarty będzie jako załącznik plik. Plik ten należy wypakować (do wypakowania może posłużyć wewnętrzne narzędzie windowsa lub program WinRar, który polecamy - jest on darmowy - można pobrać go z tej strony klik).

 

Po wypakowaniu zobaczysz pliki takie jak folder z grafikami szablonu do umieszczenia na swoim serwerze i plik tekstowy, w którym znajduje się kod szablonu do użycia - najczęściej nazwany on jest "szablon23.txt" 23 oznacza tu numer wybranego szablonu.

 

 

Uwaga !

Do obsługi szablonów aukcji bezpośrednio na allegro zalecamy na chwilę obecną przeglądarek Opera i Mozilla - niestety przeglądarki takie jak Internet Explorer lub Google Chrome nie współpracują odpowiednio z kodem Allegro - nie mamy na to wpływu - nie mają na to także wpływu szablony - nawet wystawianie aukcji czy strony "o mnie" poprzez IE zawsze będzie z błędami (nie zawsze je widać) dlatego prosimy o przestrzeganie tego zalecenia - kliknij na ikonie aby pobrać przeglądarkę.

 

 

      

 

 

Aby zainstalować szablon na Allegro należy postępować w następującej kolejności:

  1. pobranie kodu z pliku tekstowego (kod ten można na tym etapie najpierw wypełnić podstawowymi informacjami jak dane kontaktowe, przesyłka itp. w naszym Edytorze co później zaoszczędzi pracy przy wystawianiu aukcji - nie trzeba będzie za każdym razem podawać danych kontaktowych bo zainstalujemy szablon z już podanymi - ale nie jest to oczywiście konieczne)
  2. po zalogowaniu się w serwisie Allegro przechodzimy do zakładki Moja sprzedaż/Ustawienia sprzedaży/Szablony aukcji i wybieramy przycisk na środku strony "Utwórz nowy szablon"
  3. w wyświetlonym formularzu wypełniamy wszystkie pola, które chcemy wypełnić dla naszego szablonu - obowiązkowo musimy podać nazwę szablonu w pierwszym polu oraz wkleić kod szablonu do pola "Struktura szablonu"


  4. przechodzimy na dół strony i wybieramy przycisk "(Dalej szablon)", strona przeładuje się i wczyta kod szablonu do grafiki (podgląd) - wybieramy przycisk na dole strony "Zastosuj"
  5. otrzymamy potwierdzenie o poprawnym zainstalowaniu szablonu

 

Szablon został zainstalowany - aby użyć tego szablonu do sprzedaży przedmiotu należy wybrać zakładkę z menu głównego Allegro "Sprzedaj" a następnie w kolejności:

  1. z najniższej zakładki wybieramy przycisk "Wybierz szablon" - strona przeładuje się po czym otrzymamy listę zapisanych szablonów - wybieramy z listy nasz szablon i klikamy w "Wczytaj szablon"
  2. szablon zostanie wczytany do podglądu - przechodzimy na dół strony i wybieramy dwukrotnie przycisk "Dalej" i "Dalej" nie zmieniając przy tym niczego na tym etapie - po drugim wybraniu przycisku strona przeładuje się i zostanie wczytana strona sprzedaży z już wczytanym szablonem
  3. teraz wypełaniamy wszystkie pola tego formularza zgodnie z ich przeznaczeniem oraz wpisujemy wszystkie dane do szablonu - więcej o tym w instrukcji 2. Edytowanie bezpośrednio na Allegro