JESTES W INSTRUKCJACH
1. Instrukcje ogólne
2. Instrukcje Panelu Miniatur
3. Instrukcje Edytora Szablonów
4. Instrukcje Galerii Przedmiotu
4. Edycja Galerii i parametry
5. Instrukcje Szablonów Allegro
4. Galeria Przedmiotu -Edycja Galerii i parametry

 

Edycja Galerii - jest to najbardziej rozbudowana opcja galerii. Mamy tu wiele opcji i opiszemy je poniżej.
Aby edytować galerię wystarczy z listy galerii wybrać opcję "Edytuj" (lub w innym dowolnym do tego przygotowanym miejscu).

 

1. Pole nazwy danej galerii - w polu tym podaj nazwę jaką chcesz aby miałą galeria - jest to tylko nazwa dla nas aby ją łatwiej zlokalizować - ta nazwa nie pojawia się nigdzie więcej.
- wpisz nazwę
- na dole kliknij w "ZAPISZ ZMIANY"

 

2. Wybór szablonu - ta opcja pozwala wybrać szablon wcześniej zapisany (zapisać można go w punkcie 3) lub wybrać Główny przygotowany przez nas.
- wybieramy dowolny szablon
- na dole klikamy w "ZAPISZ ZMIANY"

 

3. Nowy szablon nazwa - w tym miejscu wpisujemy nazwę nowego szablonu (lub zmieniamy nazwę obecnego). Po ustawieniu swoich paramterów w pozostałych punktach możemy to zapisać aby następnym razem łatwo je wczytać i korzystać z tego samego ustawienia.
- wpisujemy dowolną nazwę
- na dole klikamy w "ZAPISZ ZMIANY"

 

4. Szerokość galerii - ta zakładka pozwoli wybrać szerokość galerii jaka jest nam potrzebna - najczęściej używana to 700 px ale można wybrać inną z listy. Przed wstawieniem galerii do opisu aukcji sprawdź jaka jest szerokość miejsca, do którego wstawiasz kod - jeśli jest to nasz szablon to zawsze podajemy szerokość w polu do edycji.. W wypadku gdy galeria okaże się za szeroka i będzie wystawała lub co gorsze "rozsypie" szablon - wykasuj ją, ustaw ponownie inny rozmiar, pobierz kod i wklej ponownie.

 

 

 

 

5. Wybierz układ zdjęć w galerii - chyba najważniejsza i najbardziej efektowna opcja tej strony. Pozwala ona ustawić nasze zdjęcia w galerii w taki sposób jaki chcemy. Opcji do wyboru jest sześć i są to:
- Miniaturki poniżej głównej - zobacz przykład
- Miniaturki powyżej głównej - zobacz przykład
- Miniaturki z lewej strony od obrazu głównego - zobacz przykład
- Miniaturki z prawej strony od obrazu głównego - zobacz przykład
- Miniaturki pełne (zdjęcia pałne) - zobacz przykład - w tej opcji zdjęcia będą w szerokości takiej jak wybrano w punkcie 4, będą one jedno pod drugim
- Miniaturki pełne (zdjęcia pełne) + OPIS - zobacz opis - jak poprzednio ale dodatkowo pod zdjęciami pojawi się podpis danego zdjęcia (jeśli był taki nadany dla zdjęcia)

 

 

 

 

6. Typ galerii - wybieramy tutaj jak zachowywać się będzie nasza galeria w aukcji po najechaniu i kliknięciu:
- nowa strona po kliknięciu - w tej opcji po najechaniu na miniaturę nie powiększy się ona ale po kliknięciu przeglądający zostanie przeniesiony do nowej strony z większymi rozmiarami zdjęć
- powiększenie po najechaniu - zdjęcie główne będzie się zmieniało po najechaniu na miniaturkę ale kliknięcie nigdzie nie przeniesie
- powiększenie po najechaniu i nowa strona po kliknięciu - to główny typ i niemal zawsze używany ale dajemy też do wyboru dwie poprzednie. W tej opcji zadziała zarówno powiększenie miniaturki po najechaniu jak i przeniesie do nowej strony po kliknięciu.

 

 

 

7. Wielkość miniatury - tu możemy wybrać jak duża będzie nasza miniaturka w galerii - 90 px lub 150 px. Częściej używanymi są o wielkości 90 px i takie własnie zalecamy.

8. Typ po kliknięciu - obecnie jest to tylko jeden typ i nie można wybrać innego (z czasem dodamy więcej) - jest to wygląd strony po kliknięciu w zdjęcie przez przeglądajacego galerię

 

 

 

9. Ustawienie miniatur - w galerii miniaturki mogą się przyciągać na trzy sposoby - do środka (najczęściej stosowany), do lewej i do prawej. Polecamy przetestować i wybrać tę najbardziej odpowiadajacą.

 

 

10. Przycinanie miniatur - wgrywane zdjęcia są w różnych rozmiarach i zrobienie z nich miniaturki bez zniekształcenia nie jest możliwe bez przycięcia lub dodania marginesów. Wybierz jedną z opcji i sprawdź, którą wolisz. My zalecamy przycinanie.

 

11. Zaokrąglone rogi miniatur - miniaturki mogą być "kwadratowe" lub z rogami lekko zaokrąglonymi - wybieramy pomiędzy jedną z tych opcji. Jeśli wybierzemy zaokrąglenia wtedy poniżej można wpisać jaki ma być promień zaokrąglenia - należy potestować i wybrać najlepsze - my zalecamy 2 lub 3 px.

 

12. Cienie miniatur - można je włączyć lub nie. Zachęcamy do testowania. Jeśli będzie wybrana opcja z cieniami to poniżej możemy ustawić parametr jak suże one mają być. Zalecamy max 3px.

 

 

 

13. Wygląd miniaturki - szereg ustawień pozwalających nadać dla miniatur marginesy wewnętrzne i zewnętrzne oraz obramowanie wraz z jego kolorem. Można też wybrać opcję miniatury bez obramowania. Zalecamy stosowanie ustawień jak na grafice lub wybranie szablonu Głównego

 

14. Miniaturki po najechaniu kursorem myszki - możliwe jest wybranie pomiędzy przyciemnieniem, aktywną krawędzią i .. brakiem reakcji. Przyciemnienie ma jeden paramter ustawiony odgórnie natomiast aktywna krawędź ma wiele opcji i parametrów - zachęcamy do testowania a polecamy te z grafiki poniżej lub szablonu głównego.

 

15. Tło galerii - niemal zawsze będzie białe, jednak czasem ktoś potrzebuje w innym kolorze - tutaj można to okreslić i wybrać z wzornika lub wpisać ręcznie. Tło galerii może mieć też zaokrąglone rogi i obramowanie w danym kolorze. Zachęcamy do testowania i obejrzenia filmu. Zalecamy ustawienia jak w grafice poniżej lub z szablonu głównego.

 

 

 

Pod tymi parametrami mamy możliwość dodania zdjęcia dodatkowego do danej galerii, pobrania kodu do aukcji i przycisku zatwierdzania zmian.